حمل و نقل با کامیون

حمل و نقل با کامیون یکی از انواع حمل و نقل می باشد. این نوع از حمل و نقل ، به جابه جایی انواع کالا و خدمات توسط یک کامیون گفته می شود. حمل و نقل با کامیون ، در واقع پلی بین تولیدکننده و مصرف کننده است. تا اوایل قرن نوزده ، کامیون ها نقش بسیار مهمی را در کمک به کشورها برای توسعه ی اقتصادی از طریق توزیع عادلانه ثروت و مشاغل بین شهر ها و روستاها ایفا می کردند.

حمل و نقل جاده ای به صورت مستقیم ، شغل های زیادی را ایجاد کرده است . بیش از 6.5 میلیون نفر در اتحادیه اروپا و بیش از 9 میلیون نفر در آمریکا به این کار مشغول هستند. حمل و نقل با کامیون در مسیرهای کوتاه یکی از بهترین راه حل هایی است که وجود دارد . زیرا زمان و هزینه سوار و پیاده کردن بار را کاهش می دهد و کالا را بلا فاصله در مکان مورد نظر تحویل مشتریان می دهد . به عبارت دیگر ، حمل و نقل با کامیون از نقطه الف به نقطه ب هیچ نیازی به تغییر روش حمل و نقل ندارد و سریع ترین مدل حمل و نقل در مسیرهای کوتاه است.

هم چنین ، کامیون ها به راحتی می توانند در تمام مسیر ها و در تمام زمان ها ( علیرغم شرایط آب و هوایی و تغییرات فصلی ) حرکت کنند. این نوع از حمل و نقل به طور کلی قابل اعتماد تر از دیگر روش های حمل و نقل است خصوصا وقتی حرف از تاخیرات غیرقابل پیش بینی به میان می آید . قطعا ، وسایل نقلیه جاده ای (مخصوصا کامیون ها ) امکانات بیش تری برای مدیریت برنامه های تحمیلی حمل و نقل دارد .

انعطاف پذیری ، بزرگترین مزیت حمل و نقل با کامیون است. همان طور که می دانید ، حمل و نقل با وسایل حمل و نقل سنگین همچون  کامیون ها مزایای بیش تری در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل دارد زیرا انطباق پذیری بیشتری با شرایط جاده ای دارد .

آخرین مزیت حمل و نقل با کامیون ، ارتباط مستقیم با کارشناسان حمل و نقل جاده ای و مسئولان این امر است . کسانی که می توانند در این حوزه مشورت های لازم را بدهند و به شما در فرآیند تصمیم گیری تان کمک کنند .

بهترین کامیون ها برای حمل و نقل

اگر می خواهید که انواع مواد غذایی و محصولات فسادپذیر را حتی برای مسافتی کوتاه جا به جا کنید ، شک نکنید کامیون های یخچال دار بهترین گزینه برای این امر می باشند . زیرا قسمت اتاق بار آنها دارای تجهیزات سرد کننده است.

اگر می خواهید وسایل حساس با وزن کم و حجم زیاد ( مبلمان ، وسایل منزل ، کالاهای اداری شامل میز ، صندلی و … ) را جا به  جا کنید ، از کامیونت های مسقف فلزی و خاورهای مسقف چادر دار استفاده کنید. معمولا در اتاق بار این نوع کامیون ها ، ضربه گیر ها و لوازم لازم جهت جلوگیری از صدمه  دیدن لوازم قرار داده می شود. یکی دیگر از مزایای این نوع از کامیون ها ، اجازه تردد آنها در همه اوقات شبانه روز است .

در صورتی که لوازم منزلتان کم می باشد ، یا می خواهید میوه و تره بار، یخچال ، پ ، گاو صندوق و امثالهم را جا به جا کنید وانت نیسان گزینه مناسبی می باشد. یکی از مزایای وانت نیسان ، امکان جا به جایی در مسیر ها و شریان های کم عرض است .

اگر می خواهید مصالح ساختمانی ، آرد و گندم و به طور کلی چیزهایی را حمل کنید که حساسیت زیادی ندارند می توانید از کامیونت های روباز استفاده کنید . جهت حمل بارهای سنگین تا سقف 10 کامیون تک و تا سقف 15 تن نیز از کامیون جفت گزینه های مناسبی هستند. برای حمل بارهای بیش از 15 تن نیز با از تریلی 18 چرخ و کامیون های کشنده استفاده کنید .  حداکثر وزن قابل حمل با این وسیله نقلیه باربری 24 تن است.

 ترابری جاده ای ، بیش از 80 درصد حجم ترابری در جهان را در بر می گیرد که بیشتر آن با انواع کامیون ها انجام می شود. بیش از 6000 میلیارد تن کیلومتر کالا فقط از طریق جاده های اروپا ، آمریکا ، cis و چین و ژاپن صورت میگیرد. در اقتصاد های مدرن ، بیش از 85 درصد از حمل و نقل جاده ای در مسافت های کمتر از 150 کیلومتر انجام می شود . کم تر از یک درصد این حمل و نقل ، مسافت های بیش از 1000 کیلومتر را در بر می گیرد.

باربری تهران

آموزش

باربری با خودرو مسقفخودرو مسقف در تهرانوانت باردر تهران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *