× خانه درباره ما تماس باما

بسته بندی اثاثیه و حمل بار

افرادی که پیش از این با چالش های حمل بار , اسباب کشی دست و پنجه نرم کرده اند به خوبی از اهمیت بسته بندی اثاث منزل آگاه هستند. یک بسته بندی اصولی و استاندارد نه تنها سلامت سرمایه کارفرما را تضمین می کند، بلکه پروسه بارگیری، حمل، تخلیه و چیدمان را سرعت می بخشد. از این رو با تکیه بر تجربه میدانی در حوزه خدمات باربری و حمل بار و اسباب کشی ، مسائلی چون تعرفه بسته بندی، انتخاب کارتن بسته بندی اسباب منزل و چگونگی فعالیت کارگر بسته بندی اسباب کشی را زیر ذره بین قرار می دهیم .

اسباب کشی منزل

حمل اسباب منزل


بایدها و نبایدهای بسته بندی بار

در هر اسباب کشی یا حمل بار، بسته بندی در حمل بار بخش اعظم کار را به خود اختصاص می دهد. مانند هر امر دیگری، این مساله نیز با یک سری قوانین و اصول همراه است که ما به طور خلاصه و مقدماتی، ذیل چند بند به مهم ترین آن ها می پردازیم.

بایدهای بسته بندی

• به خصوص در صورتی که بارهای آنتیک، قطعات آثار هنری و تجهیزات آسیب پذیر را جا‌به‌جا می کنید، برای بسته بندی از کارشناسان با تجربه کمک بگیرید.

• در بسته بندی خلاقیت خرج کنید. گاهی یک جعبه بی استفاده برای وسیله ای نامربوط بهترین محافظ خواهد بود بیمه باربری میتواند در این امر کمک بسیاری کند. برای حفظ سرمایه در این شرایط اقتصادی، باید از هر امکانی بهره جست.

• کار حمل بار را اتاق به اتاق انجام دهید و از قسمتی آغاز کنید که کمترین استفاده را دارد. با این اقدام، پس از تخلیه بار در محل جدید، چیدمان منظم و بدون دردسر آغاز خواهد شد.

نبایدهای بسته بندی


• جعبه ها را بیش از اندازه سنگین نکنید. اگر جعبه ای هنوز خالی بود اما وزن زیادی داشت، فضای آن را با پارچه، روزنامه، پلاستیک حباب دار و تجهیزاتی از این دست پر کنید.

• هیچ کارتنی نباید فضای خالی داشته باشد. این کار اسباب منزل را به هنگام جابه جایی آسیب پذیر می کند.

• باید توجه داشت که تمامی وسایل در کنار هم قرار نمی گیرند (اگر کار را به شرکت باربری می سپارید، به آن ها بگویید که علاوه بر اثاثیه منزل، آثار هنری، آنتیک و شکستنی ها در بین وسایل وجود دارد). در نتیجه، جمع آوری اسباب باید متناسب با ارزش مادی، ساختار بدنه، ملزومات حمل و غیره انجام شود.


بسته بندی اثاثیه از پذیرایی تا سرویس


وسایل پذیرایی
• کار را با لوازم شکستنی نظیر آینه، قاب عکس و غیره آغاز کنید. روی جعبه آن ها علامت ضرب در بگذارید. گوشه کارتن ها را با ضربه گیر بپوشانید و اطمینان داشته باشید که وسایل درون کارتن کیپ قرار گرفته اند.

• پس از شکستنی ها نوبت به لوازم برقی می رسد. تا حد امکان آن ها را در جعبه های اورجینال خود قرار دهید. اما اگر به هر دلیلی این مساله مقدور نیست، با پلی استایرن، پارچه، پلاستیک و غیره، ضربه را از وسیله دور سازید.

• در گام سوم نوبت به فرش و قالیچه می رسد. توصیه ما این است که پیش از جمع آوری، آن ها را تمیز کنید تا در منزل یا دفتر کار جدید، نیازی به نظافت مجدد نباشد. کار با فرش باید به گونه ای باشد که شکستگی در سطح آن به وجود نیاید.

• در آخر، سروقت مبلمان، میز و صندلی ها بیایید. با قرار دادن کاورهای مناسب می توان از بروز پارگی و کثیف شدن آن ها جلوگیری کرد. اما اگر ساختار بدنه مبلمان ظریف باشد، توصیه این است که با پارچه مهار شوند.


بسته بندی وسایل آشپزخانه• آماده سازی تجهیزات آشپزخانه برای اثاث کشی با وسایل خیلی بزرگ و خیلی کوچک آغاز می شود. خیلی بزرگ ها نظیر یخچال، فریزر، گاز و غیره را با پارچه مهار کنید تا درب آن ها به هنگام جابه جایی باز نشود. علاوه بر این، گوشه های تیز این وسایل را به ضربه گیر بپوشانید. همچنین، از خالی بودن تمام تجهیزات (یخچال، توستر، مایکرویو، ماشین ظرفشویی و لباس شویی) اطمینان حاصل کنید.

• در گام دوم، برای وسایل خیلی کوچک نظیر کتری، قوری، چند لیوان و ماگ، کارتنی اختصاصی تدارک ببینید تا در روزهای ابتدایی منزل جدید، به آن ها دسترسی ساده و راحت داشته باشید.

• حالا سروقت ظروف، لیوان و به طور کلی شکستنی ها بیایید. توجه داشته باشید پیچیدن آن ها در روزنامه مانع آسیب دیدن نمی شود و حتما پلی استایرن، پلاستیک یا پارچه نیاز است. کارتن و جعبه را خیلی سنگین نکنید زیرا کوچک ترین ضربه، به وسایل شما آسیب خواهد رساند.

• در انتها، اگر خوراکی فاسدشدنی دارید، با یک یخچال مکانیکی (پلی استایرن یا کلمنی که یخ دارد) نسبت به انتقال


بسته بندی وسایل اتاق خواب• بسته بندی اتاق خواب از تخت ها آغاز می شود. آن ها را به کوچکترین قطعات ممکن تبدیل کنید و تا حد امکان با قرار دادن پارچه، آسیب دیدگی را دور سازید.

• کمدها، کشوها و تجهیزاتی از این دست مرحله بعدی هستند. البسه را به طور کامل خارج و در بسته بندی های مخصوص قرار دهید. کشو دراورها را نیز جدا کرده و تجهیزات چوبی و فلزی را در قطعات کوچک آماده حمل سازید.

• در آخر، اگر طلا، جواهر یا وسیله ای گران قیمت دارید، جداگانه و اختصاصی نسبت به بسته بندی آن اقدام کنی
اثاث کشی در تهران

• لوازم سرویس بهداشتی سه دسته هستند. شکستنی ها نظیر آینه، آرایشی بهداشتی ها و الکترونیکی ها مثل ماشین ریش تراش. برای هرکدام جعبه های جداگانه در نظر بگیرید و با رعایت نکات کلی بسته بندی، کار را پیش ببرید.

خدمات راضی بار برای بسته بندی اثاث منزل

در این نوشته کوشیدیم با ارائه نکاتی کاربردی، اسباب کشی مخاطبان خود را تا حد توان ساده و دلپذیر سازیم. ناگفته پیداست که مسائل مطرح شده بخشی از خدمات اختصاصی اتوبار و باربری راضی بار به شمار می آیند و زمانی که از ما سرویس دریافت کنید، امکان افزودن بسته بندی و چیدمان مجدد در محل جدید نیز وجود خواهد داشت. علاوه بر این، ارسال کارگر اختصاصی برای این منظور فراهم آمده. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون تعرفه قیمتی یا شرایط فنی، کافی است همین حالا با ما تماس بگیرید، اپراتورهای راضی بار همه مشتاق میزبانی صدای گرمتان هستند.